Rok se s rokem sešel 02

25. března 2016 v 16:05 | MartinaAyko |  LáskaNinjaLoutkaStrom CZ

I am BACK. Ano, vidíte dobře jsem zpátky. Néé, nikde jsem neshnila jak jsem někde četla ani jsem nikde neumřela a právě se neprobudia z mrtvých. Je to až neuvěřitelné, jak dlouho jsem tu nebyla a jak dlouho jsem vás tu mohla nechat bez ničeho :( No už, aktivita by mohla být dobrá, i když toho mám ještě pořád až nad hlavu. No :D už se holdánek nesmím flákat a i když se mi nebude do ničeho chtít, alepoň na něčem pracovat. :D Ani by jste nevěřili, jak dají zkoušky práci. No nic už, žádné vykecávání :D jsme tu přeci kvůli dalšímu dílu...., tak jo, máte ho pod perákem :*"Zavolejte Kazekageho!"
rozkřiklo se najednou na bráně a jeden z vysoce postavených ANBU okamžitě zmizel.
"Kazekage sama, blíží se sem osoba, celkem rychle. Všechny značky nerespektovala a dokonce jednu z nich rozkopla. Čekáme na vaše rozkazy," spustil ANBU hned jak se dostal ke Gaarovi do kanceláře.
"Jdu s vámi," pokývl jen a zbyla po něm už jen tykev, která též po chvíli zmizela.
Gaara se oběvil na bráně ještě dříve než ANBU, co pro něj přišel, a tak si vyžádal informace i dalekohled od dalších hlídkujících. Zadíval se na spatřenou osobu nejprve normálně a pak s dalekohledem. Bylo fakt, že osoba se k Suně přibližovala až moc rychle. Když se podíval podruhé už bezpečně poznal o koho jde. Malinko spanikařil. Tohle bude těsné. Zadíval se na oblohu. Moc se mu to nelíbilo. Už se celkem setmělo a i rychlost a směr větru se dost změnil. Byl rychlejší a jeho směr vanul spíše na vesnici. Právě se mu do rukou dostali podklady od specialistů na počasí.
"Vy dva, skákněte tam pro tu osobu! A s úctou, je to sám Kage Listové vesnice!" zdůraznil Gaara a nejraději by tam šel sám. Možná by tak i udělal, ale jeho chakra byla momentálně velmi oslabená. Jmenovaní ANBU rychle
zmizeli, ale vůbec se jim tam nechtělo. Situace byla nepředvídatelná. Gaara jen s údivem sledoval jak rychle se ANBU k Narutovi dostali a jak celkem dlouhou dobu mu něco vysvětlovali. Se strachem hypnotizoval mraky na obloze. Oddechl si, konečně se přemístili na bránu.
"Naruto, proč sakra nerespektuješ naše značky, co máš proboha v hlavě, piliny nebo co," spustil Gaara naštvaně, ale když viděl Naruta, jen se s ním nechal přemístit do své kanceláře. Nejprve ho usadil do křesla a sám se posadil na stůl. Jen z pohledu na něj neměl dobrý pocit. Na tvářích měl zaschlé slzy, těžko mohl soudit jestli z pláče nebo větru, ale myslel si, že si je jistý. Chvíli Naruta nechal sedět a nemluvil na něj. Po chvíli však seskočil
ze stolu a nervózně se prošel po kanceláři. Zkontroloval aktivování bariery a znovu přešel k Narutovi. Ten mu nevěnoval ani jeden pohled. Tohle ho vážně znervozňovalo, když tam jen tak seděl a on věděl, že se něco děje, ale nevěděl co. Chvíli hleděl z okna než se konečně zeptal "Naruto, co se děje, proč jsi přišel?"
"Gaaro, on je taky jinchuriki," hlesl Naruto po chvíli tak tiše, že ho Gaara málem přeslechl.
"Počkej, kdo, co? Jak to myslíš, že je taky jinchuriki?" Gaara se zmateně otočil na Naruta a radši se znovu posadil na stůl.
"Tak jak to říkám. Ahiko je kuibiho jinchuriki. Prej mi to mělo bejt jasný, prej sem to musel vědět. Gaaro, já nevím co mám dělat. Za tohle mě Hin zabije. Co teprve až se to roznese po vesnici, až se to dozví Hyuuga sama," Naruto se na něj podíval a v očích se mu zaleskly slzy.
Gaara na to nic neodpověděl. Jen seskočil ze stolu, popadl svitek a napsal na něj krátký vzkaz, který zapečetil a svitek opatřil černou ochranou známkou, která označovala vysokou důležitost a tajnost zprávy. Nechal si k sobě zavolat dva ANBU, kterým svitek předal a nařídil jim, aby to nejpozději zítra donesli do Konohy. Sice se mu nechtělo je posílat do toho počasí, co je čekalo za bránou, ale tohle semuselo odeslat. Navíc spoléhal na jejich mnohaletou praxi a život v Suně. Podíval se z okna a zamračil se. Bouře se blížila rychle, ale zatím to vypadalo, že by to mohli stihnout. Po chvíli sledování situace venku se Gaara otočil znovu na Naruta. Pořád tam jen tak seděl, koukal před sebe, po tvářích mu stékali slzy. Jen tak tam seděl, nic neříkal. Gaarovi se to nelíbilo. Jak to, co mu Naruto před chvílí řekl, tak to jak tady seděl a to, co je čeká za chvíli.
"Kazekage sama, naši ANBU úspěšně překročili hranice pouštní bouře, jsou v bezpečí," zachraptělo Gaarovi ve vysílačce.
"Děkuji, dnes už jdu domů. Budu na vysílačce, takže kdyby něco, tak dejte vědět," ještě za hlášení Gaara deaktivoval všechny bariery.
"Rozkaz Kazekage sama," ozvalo se ještě zpětně ve vysílačce
"Pojď, půjdeme, pojď," Gaara pomohl Narutovi vztát, chytl ho za rameno a přemístil se s ním k sobě do domu.
Rychle se pustil Naruta, aby ho nevzal sebou a složil se k zemi. Jeho chakra se teď snížila na takové minimum, že jeho organismus mu to dával pěkně najevo. Po chvíli, kdy už se mu vrátilo vidění opatrně se přešoupnul na křeslo, kde se na dalších pět minut malátně rozvalil. Po chvíli pocítil, jak mu někdo něco tiskne do jedné ruky. Otevřel oči a spatřil Naruta se sklenicí vody. Podíval se do své druhé ruky a spatřil v nich dvě pilulky. Podíval se krátce na Naruta, ale po chvíli mu došlo, co je to za pilulky. Vzal si nabízenou vodu a obě je pořádně zapil. Byl v šoku, jak rychle na něj ty pilulky začali působit.
"Proboha, co to je," vyhrkl po chvíli.
"Speciální pilulky, ještě jsou napůl v testování. To jsem si šlohnul v laboratoři, ale buď v klidu jsou bezpečný," zkonstatoval Naruto a konečně se posadil "Obnovují čakru na 25% během pěti minut. Celkem zázrak ne."
Gaara jen přikývl. Pořád byl tak v šoku z toho jak rychle se mu vrátila síla, že se mu nechtělo ani mluvit. Konečně měl energii. Cítil se o dost lépe než když neměl žádnou chakru. Ty pilulky považoval skoro za zázrak, přesně jak řekl Naruto.
"Co je to vůbec za pilulky, je to skoro vážně jako zázrak," zeptal se Gaara po
chvíli, kdy už se bezpečně usadil do křesla.
"Přesný složení ti neřeknu, ale fungují na báze normálních pilulek, akorák je v nich něco navíc. Znáš to, já přesně neřeknu co v tom je, protože to ani sám nevím. To by jsi se musel zeptat někoho od nás z laborky, kde tohle vymýšlejí. No jo, taky se to vyvíjí už slušně slouhou dobu, je to něco extra," i Naruto se posadil.
"Dobře a ví někdo, že jsi pryč nebo jsi utekl? Co se vlastně stalo?" zeptal se Gaara, ale už z Narutova pohledu bylo vidět, že o tom neche mluvit.
"Gaaro, teď o tom nechci mluvit, prosím. A tak nějak jsem utekl, ale prostě jsem to nedokázal," povzdechl Naruto a v očích se mu zaleskly nové slzy.
"Dobře, dobře, nebavme se o tom, to je v pořádku," snažil se ho Gaara uchlácholit.
Gaara se celkem zotavil ze svého nedostatku chakry, a tak se konečně zvedl z křesla a šel postavit na dvě silné kafe, které oba potřebovali více než dost. Obě kafe následně donesl do obýváku, kde Naruto ještě pořád seděl s hlavou založenou v dlaních Gaara jen mlčky položil kafe na stůl. Ještě došel otevřít okno, aby se tu trochu pročistil vzduch a netáhl jsem smrad z horní právě vymalované části domu. Snad čerstvý vzduch probral Naruta z jeho usilovného přemýšlení o ničem. Podíval se na horké kafe a později i na Gaaru na kterého jen pokývl.
"Jak dlouho s tebou máme počítat?" optal se Gaara aby ticho nestálo moc dlouho.
"Nevím, já vás tu nechci moc dlouho otravovat, ale já jsem prostě musel pryč. Vím, že takhle jsem se asi neměl zachovat, ale prostě v tu chvíli jsem nemohl jinak."
"Já tě chápu, znám to. Kolikrát jsem utekl ze Suny aniž bych to někomu dal vědět a jen tak jsem se skrýval. O tobě alespoň vědí, že jsi tady. To se nějak vyřeší. Zůstaň tu jak dlouho uznáš za vhodné."
"Já, já moc děkuji. Já, slibuju, že tu budu pomáhat, udělám co budete potřebovat!"
"Jen tolik neslibuj," zasmál se Gaara a pohled otočil na právě přicházející manželku "Ah zlato, vyspala jsi se dobře? Tady Naruto by u nás chvíli potřeboval zůstat."
"Dobře, pokud mu nebude vadit, že malý teď v noci neustále pláče a asi se nevyspí," usmála se na Naruta a krátce se s ním objala.
"Mám doma to samé, jsem na to zvyklý, určitě mi to vadit nebude," usmál se Naruto a trochu si upil z kafe, které mezitím trochu vychladlo.
"Dáte si něco rychlého k obědu? Vůbec nic jsem nestihla udělat, ráno jsem tu uklízela ještě po těch malířích a pak jsem akorák stihla nakoupit," povzdechla si Maiko a věnovala Gaarovi krátký polibek.
"To je v pohodě, už jsem mluvil s hlídkou u sídla, že bychom si něco dobrého dali. Za chvíli tu určitě budou. Místo toho ti pak pomůžeme uvařit něco dobrého k večeři," usmál se Gaara.
Tak strašně by si taky rád odpočinul. I když toho teď momentálně neměl hodně, věděl, že až dorazí všechny zprávy po bouři, tak se zblázní. Najednou si něco uvědomil, rychle vyskočil ze židle a okno zavřel. Oddechl si. Úpně zapoměl na to, že je ta bouře. Proto bylo tak chladno. Podíval se skrz zavřené okno na oblohu. Bouře každou chvílí začne. To ani neví jak budou fungovat bariery. Doufal že vydrží, když mu berou tolik chakry. A to nejen jemu ale spoustě dalších lidí, kteří jí udržují v aktivitě. Posadil se zpátky do křesla a vzal si do rukou své kafe. Hrnek už nebyl tak horký, a tak spíše jen příjemně hřál. Maiko si k nim také po chvíli přisedla. Rozjeli tak debatu plnou spokojeného života, veselých příběhů a strastiplné životní cesty. Naruto si s Gaarou takhle jen tak už dlouho nepopovídal. Už se vlastně ani dlouho neviděli mimo pracovní záležitosti. Oba měli teď hodně práce. Vždy před koncem prázdnin toho bylo hodně. Alespoň Gaara si to uměl po těch letech dobře zorganizovat.
"Gaaro, už se ti někdy stalo, že jsi něměl kam umístit počet dětí, které jsi přijal do školy a školky?" optal se v meziřeči Naruto.
"Eh, vlastně podobná situace se mi stala loni, kdy se školka kvůli prasklým trubkám vytopila. Než se to vše dalo do pořádku, tak jsem taky neměl místo. Ale naštěstí se našlo tolik ochotných lidí, kteří děti po malých skupinkách hlídali a když to jen trochu šlo, přesouvali jsme je do školky. Bylo to šílený," postežoval si Gaara a otázku směrem k Narutovi nemusel ani vyslovovat.
"Nechal jsem vystavět novou budovu školky na lepším a bezpečnějším místě, ale strašně se to protáhlo a do té staré školky nedostanu tolik dětí. Jsem trochu bezradnej no. Ale zkusím okopírovat tvojí situaci a zkusím sehnat nějaké lidi, co by mi pomohli. Snad to nějak vyjde," luskl si Naruto prsty a dožadoval se papíru a něco na psaní, aby svůj nápad mohl zaznamenat. Gaara mu po chvíli něco přinesl, ale na oplátku se dožadoval imaginárního placení. Oba se tomu jen krátce zasmáli a Naruto si svůj, Gaaruv, nápad hrdě poznamenal.
"No, když už se tu zdřžíš tak dlouho, tak by jsem ti konečně mohl ukázat ten projekt na příští rok," usmál se Gaara a už si plánoval jak Naruta zapřáhne do jeho plánování.
"Co máš v úmyslu?" optal se Naruto podezřívavě.
Gaaruv pohled se mu ani při nejmenším nelíbil. Tušil, že má v plánu něco maličko nekalého, ale Gaara mu to určitě neřekne a dávat se do řeči s Kyuubim, to se mu taky zrovna nechtělo. Jen si povzdechl a podíval se z okna. Udiveně vyskočil z křesla a úřesunul se k oknu. Zaujala ho modře světelkující bariera, od které se odrážel
písek, kusy neurčitelných předmětů a když se podíval z okna, situace vypadala celkem klidně. Ach, proč to tak pokazil. Proč utekl? Rychle potřásl hlavou a zahnal své myšlenky. Podíval se znovu z okna a spatřil dva ANBU, kteří se snažili někam dojít a přitom neodletět. Naruto se podivil a vzal za kličku aby otevřel okno.
"Hej, to ne," přiskočil k němu Gaara a jeho plán mu zarazil "Venku je tak silnej vítr, že by ti to utrhlo ruku."
Jen co uviděl dva potácející se ANBU sám se vydal ven. Naruto se musel zasmát. Zřejmě moc náhlý poryv větru s Gaarou hodil tak, že nebohé ANBU málem odhodil. Chvíli se o něčem bavili, když mu ANBU předali obě tašky, co měli v ruce a odešli. Gaara se po chvíli obrovské snahy otočil a vydal se zpátky. Po úmorné snaze konečně otevřel dveře a po ještě větší námaze je zase zavřel.
"Áh, máme tu oběd," usmál se Gaara a podíval se na hodiny "Maličko pozdní oběd, ale co se dá dělat."
"Mmm, super, co jsi nám uvařil dobrého?" optal se Naruto a už se hrnul ke Gaarovi.
Gaara mu obě tašky jenom předal a pobaveně sledoval Naruta, jak se do tašky dostává jako dítě do vánočních dárků. Ještě došel pro talíře a někejaké příbory, aby nemuseli jíst z krabiček a rukama. Všichni se v klidu najedli a Gaara pořád po očku sledoval situaci venku. Bouře by podle posledních zpráv měla trvat asi týden a třetím dnem by měla zesílit na maximum. Zatím to vypadalo, že bariery fungují jak mají. Tedy spíše na to, že propouštěli moc větru, ale to vzhledem k zákazu vycházení nebylo moc ohrožující. Gaara najednou vyskočil z křesla a div svůj zbytek oběda nevyklopil na zem. To, co právě proletělo kolem jeho okna nebezpečně připomínalo člověka. Přiskočil k oknu a snažil se zaostřit co nejvíce do dálky.
"Kazekage sama, síla větru strašně zesiluje. Žádáme o povolení aktivovat proti vzduchové bariéry," ozvalo se najednou ve vysílačce a Gaara si uvědomil, že to, co proletělo kolem okna byl nejspíše člověk.
"Jaká je rychlost větru?" optal se ještě pro jistotu.
"Přes dvacet metrů za sekundu a stále stoupá. Takhle na těch branách zachvíli odletíme."
"Aktivujte bariery jedna a pět a zesilte účinek bariery sedm a devět. Hlídejte hlavně směr a rychlost ze severu a o všem mě informujte," přikázal Gaara nakonec a podíval se z okna.
Tohle bude ještě stát za to. Takovou bouři tu už dlouho neměli.
"Gaaro, jsi si jistý, že takovouhle bouři ustojíte?" optal se znepokojeně Naruto a položil zbytek svého oběda na stůl.
"Naruto, není to jedna z největších bouří, které jsme museli řešit. Máme ještě spoustu barier, které můžeme aktivovat. Když to vše půjde tak jak to je, tak do večera bude situace tak bezpečná, že budeme moci zajistit vesnici a zjistit jak vypadá situace venku bez toho, aniž by jsme se museli bát o život," odpověděl Gaara a zatáhl záclony, aby se pořád nedíval ven.
Nechtěl se znervózňovat ještě víc. Teď musí být v klidu. Své potencionální volno by měl nějak využít a ne se tu zbytečně nervovat. Jen potvrdil aktivování barier, sundal si vysílačku a položil jí na stůl. Už ho z toho bolela hlava. Měl jí snad non stop v kuse. Tak rád by měl někoho jako Naruto. Někoho, kdo za něj v nejhorším vezme funkci Hokageho. Ne, nezáviděl mu, ani mu nepřál, aby se mu něčeho takového jako je klid nedostávalo, ale jen by prostě taky občas potřeboval ulevit. Ze stolu vzal příbory i krabičky se zbytkami jídla a i talíře a odnesl to do kuchyně. Tak moc se nemohl dočkat až ho jeho občani nechají vyměnit za někoho jiného a konečně mu uleví od jeho funkce. Byl rád Kazekage, ale tohle byli jedny z chvil, kdy svojí funkci neměl rád. Tohle bylo období, kdy by prostě nejraději vypnul, lehl si do postele, konečně se trochu prospal. Vysypal zbytky jídla do koše a vyhodil i krabičky. Špinavé nádobí položil do dřezu, aby ho rovnou omyl. Naruto se sice dušoval, že mu pomůže, ale Gaara
pomoc nechtěl. Byl rád, že může něco dělat a nemusí myslet na tu pakárnu venku. Jen podvědomě ucukl, než všichni uslyšeli tříštění skla. Gaara rychle vyběhl z kuchyně nahoru do patra odkud se tříštění rozléhalo. Vběhl do jednoho z pokojů, ale hned z něj zase vyšel, aby se párkrát mohl nadechnout, vydechnout a srovnat si myšlenky. Nakonec se opět vrátil a zkoumal škodu na rozbitém okně. Po chvíli se dovalil i Naruto, který v prasklině vytvořil slizovou vrstvu, která s přehledem zabránila průchodu jakéhokoliv vzduchu a nečistot. Gaara se raději na nic neptal. Jen pokývl hlavou a odešel. Šel zkontrolovat Mika, svého malého, úplně rozkošného a tolik vytouženého syna. Ten však v klidu spal. Jako by se nic nestalo.

 


Komentáře

1 Makyna Makyna | 25. března 2016 v 18:50 | Reagovat

O_O  O_O  O_O  Ayko, už jsem se bála, že jsi se přidala k mnohým končícím autorům. Jsem ráda, že máš jen práci se zkouškami. Ne teda, že bych ti přála zkoušky, ale že jsi neskončila. Stojí to za to. Díl úžasný, ale zároveň strašně smutný :( A ta písečná bouře :(( Už se moc těším na další díl, ale zároveň se bojím. :-(  Aykinko, nedělej nám prosím blbosti. :*

2 Viola Viola | 29. srpna 2016 v 0:18 | Reagovat

Vidím, že nastalo obdobie vracania sa späť :) žeby som sa tiež pridala? :-D

3 MartinaAyko MartinaAyko | Web | 9. září 2016 v 15:04 | Reagovat

[2]: Violka áno, tiež sa pozerám, som rada že aj ty si naspäť. Velmi ti ďakujem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama