I'm back. I'm back again. I'm here.

14. srpna 2013 v 11:59 | MartinaAyko |  Ostatní

I'm back. I'm back again. I'm here.I'm back. I'm back again. I'm here.I'm back. I'm back again. I'm here.I'm back. I'm back again. I'm here.I'm back. I'm back again. I'm here.I'm back. I'm back again. I'm here.I'm back. I'm back again. I'm here.


Ták a jsem zpět. Koukám, že díly jsou vydané, ale aby se v tom prase vyznalo jak na to tak koukám. Takže, jménem svým i jménem Erapetsaf se vám omlouvám za špatně vydané články a za špatnou kvalitu. Obratem to budu opravovat, aby to bylo co nejrychleji OK. Vše Erapetsaf omlouvá tím, že nemá s blogováním moc zkušeností: Ale VYSVĚTLOVALA jsem jí to, takže nevím kde byl problém.
Teď tedy. Na té dovolené to bylo super. Sice to nebylo takové jak jsem si představovala, ale šlo to. Všichni se kterýma jsem mluvila mi říkali jak je to tam strašně hezký a super. No, mě se tam teda až tak nelíbilo. Nejenom, že vás na pláži pořád otravují nějací černoši, kteří prodávají hocičo ale taky se zde moc nehledí na chodce. Všude mají přednost cyklisti. Všude, na promenádě, na chodníku, na stezce pro chodce kde by neměli co dělat, na silnici i na pláži se najde pár debilů, kteří jezdí na kole na pláži. Jezdí snad normální člověk na pláži??? Ale když si odmyslím to, že se tam taky krade(viz dva ukradený slunečníky a kompletně vykradený tři český mobilhomy. To ještě +, že vše co zmizelo, zmizelo jen čechům. Takže policie v areálu byla jen deset minut, pak se sebrali a odjeli, nezajišťovali stopy, NIC, jen sepsali výpovědi a odjeli-. JEště se tomýu tlemili jak debilové když odjížděli. Fakt na hovno :D) Ale asi raději přejděme na jiné věci. Jak už jsem říkala, když si odmylsím ty krádeže a cyklisty bylo to tam super. Krásné moře, téměř bez vln, průzračně čistá voda, ale při odpoledni hrozně teplá. Ale ok, vlny tam taky moc nebyli, dlouhá mělčina, od rána k poledni malé ostrůvky důsledkem odlivu, takže tedy destinace vhodná pro rodiny s malými dětmy.
Jdeme do města... :-) Do centra města to bylo asi deset minut. Cesta byla sice postranímy uličkami, ale i tak se šlo pěkně. Anebo jste mohli jít po promenádě po kraji městečka. Asi 15 minut chůze po promenádě jste došli k jedné moc hezké, útulné cukrárně. Jsou tu mladé usměvavé prodavačky a jeden trakový starší pán. Mluví se zde čtyřmi jazyky (Italsky, Anglicky, Německy a Francouzky), takže se tadxy určitě domluvíte. A i kdyby, od čeho máte ruce. Ale všechno mají popsané a snadno se vyznáte. Máte tu na výběr asi z 25ti druhů zmrzlin. Dohromady se Cvrmenem, máme vyzkoušené všechny. Super. Když se vydáme kousek zpátky od cukrárny, asi za pět minut se dostaneme na malou křižovatku. Po odbočení doprava půjdete ulicí pořád rovně až se dostanete do centra města. Je tu malý kostelík.. Když nepřejdete silnici a dáte se znovu doprava, minete Kebab, dojdete k další cukrárně, milá prodavačka vám nabídne tolik druhý zmrzlin, že nebudete vědět, jakou příchuť si kopit. k tomu slouží to, že si můžete vybrat třeba tři příchutě najednou. To je asi ze všeho nejlepší. Při východu z cukrárny se vám naskytne pohled na malé náměstíčko a velkou fontánou Smějící se Ano, malé náměstíčko s velkou fontánou. Rada+: Určitě vás to nadchne, ale hlavně se nerozeběhněte bezhlavě přes silnici. Za 1) JEzdí tu doost aut za 2)Kdyby vás viděli policisti mohou vám dát pokutu ve výši až 80 EUR za 3) Ohrozili by jste nejden život svůj, ale i život ostatních. Raději tedy se znovu otočte doprava a dojděte si k přechodu, ktertý je vzdálen asi pět metrů. Kostel je KŘESŤANSKÝ!!!, nemajítam rádi, když jste hodně odhalení, takže, ženy, schovat ramena, prsa a kolena, tu chvíli to přeci vydržíte. Kostel je opravdu pěkný a stojí určitě za shlédnutí. Doporučuji vracet se stejnou cestou, protože člověk se snadno ztratí.
Zpátky na promenádě. Vyšli jsme na místě, kde jsme před chvílí odbočili do města a vydáváme se zpět. Cestou zpátky se můžeme stavit v restauraci TerraLiberra. Je tu příjemné prostředí, většina stolů s výhledem na moře, rychlá obsluha se kterou se, bohužel, dorozumíte jen Italsky nebo Anglicky, nebo, a to je taky dobrá možnost, prostě mu na jídelním lístku ukážete co chcete. Po veččeři se my vracíme zpátky. Vy zde klidně ještě můžete pobýt nebo se jít projít po pláži, případně se vykoupat. Noční koupání je zábavné, ale musím samozřejmě upozornit na kraby, medůzi a mořské hvězdice.
Ještě upozornění na závěr. Ať už kupujete cokoli, berte si od toho účtenku. Při namátkové kontrole jí po vás může policie vyžadovat, pokud účtenku nepředložíte, hrozí vám pokuta ve výší 40EUR.
Doufám, že jsem vám ničím nezkazila chuť navštívit tuto nádhernou oblast. Určitě i doporučuji zaříditr si přes nějakou českou cestovku nějaký výlet, doporučovala bych Iscelu (Prohlídka města, ochutnávka sýrů, salámů, olivových olejů). Výlet na lodi, nejedná se o převelkou loď, větší rybářská loď, plavíte se po pobřeží, máte krásný výhled na město a vzdálené pohoří, pak následuje koupání na otevřeném moři, pak se odjíždí zase zpět, při zpáteční cestě vám uvaří výborný oběd, těstoviny a pečené ryby, úžasné. Výlet do Říma, prohlídka Říma s Českou průvodkyní, návštěva kolosea, prohlídka kostela( Nutno ženxy mít zahalená ramena, výstřih a kolena. Po prohlídce se můžete zase svléknout. I muži musí mít zahalená ramena a kolena)
Tuto skvělou dovolenou jsme měli zařízenou přes cestovní kancelář Victoria. Výborná dovolená. Dlouho na ní budu vzpomínat. Zvláštní poděkování patří Peťkovi, Petě, Ondrovi, Denise a Kristíně za pomoc při získávání materiálů a za příjemnou dovolenou.
A +++ pro vás, už sem zase budu přidávat jeden článek za druhým.
 


Komentáře

1 Laila Sitty Laila Sitty | Web | 14. srpna 2013 v 12:03 | Reagovat

vítej zpět :)

2 MartinaAyko MartinaAyko | E-mail | Web | 14. srpna 2013 v 12:09 | Reagovat

Díky. Plná energie připravená k vydávání několika dílů za sebou. :))

3 Viola Viola | E-mail | Web | 20. srpna 2013 v 0:25 | Reagovat

^^ Plná energie na pridávanie niekoškých dielov za sebou?! Tak to číta veľmi rada Ayko-chan n.n Arigato za tvoj článok a aj za rady a tipy.. nikdy som ešte nebola na dovolenke tak som neskúsená ^^ Ale vďaka tvojim radám sa určite vyhnem nepríjemným situáciám ;) Arigato gozaimasu, moja poklona :3
PS: Veľmi sa teším na poviedky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama